психологія
Поради батькам про безпеку дітей в Інтернеті
Особливо гостро стоїть сьогодні питання про доступність Інтернет-ресурсів для дітей та як убезпечити свою дитину від негативного контенту. Купуючи комп'ютер дитині і підключаючи його до всесвітньої мережі, багато батьків переслідують благі цілі, не замислюючись, наскільки може бути безпечний інтернет для дітей.
Чим небезпечний інтернет для дітей?
За результатами досліджень соціологів основна маса батьків не уявляють, чим займається їх неповнолітня дитина в інтернеті, які сайти відвідує, на яких чатах спілкується. Щоб інтернет був безпечний для дітей, батьки повинні уявляти, які небезпеки підстерігають їх дитини в інтернеті:
незаконний контент: «доросла» реклама тютюну, алкоголю, сексу, азартні ігри, порнографія;
платні сервіси та послуги, які оплачуються окремо;
заклики до асоціальної поведінки, насильства та жорстокості;
пропаганда сексуальної експлуатації та суїцидальної поведінки;
спілкування на форумах і чатах з шахраями, аферистами і злочинцями під личиною доброзичливців;
змушування надання особистої інформації дитину або його сім'ї, яка може бути використана в злочинних цілях.
Програма «Безпечний інтернет для дітей»
Соціальні служби захисту дитинства спільно з інтернет провайдерами, мобільними операторами та міністерством освіти розробили програму, основною метою якої є навчання дітей різного віку правилами безпечного використання інтернету. В рамках програми:
видано посібник для батьків, що допомагає навчити дітей уникати небезпек у віртуальному світі;
розроблена програма «Батьківський контроль» для мобільних операторів, яка захищає дітей при користуванні інтернетом через телефон;
створений список безпечних дитячих сайтів, надійність яких підтверджена службою цензури.
Але ніяка програма не дасть повної гарантії безпеки вашої дитини, якщо ви самі не докладете максимум зусиль для захисту його від негативу.
Як убезпечити дитину? Поради батькам
Щоб забезпечити безпечний інтернет для дітей, батьки повинні врахувати деякі технічні моменти:
забезпечити регулярне оновлення програмного забезпечення вашого комп'ютера;
встановити програму захисту від комп'ютерних вірусів;
налаштувати безпечний простір, у якому зазначаються сайти, дозволені для перегляду дітей;
встановити на комп'ютері програми фільтрації, які блокують доступ до небажаних сайтів, що мають негативну інформацію для дитячого сприйняття;
користуйтеся журналом переглянутих веб-сторінок, який допоможе контролювати «подорожі» вашого чада в інтернеті.
Встановіть комп'ютер у загальній кімнаті, тоді ви зможете ненав'язливо контролювати час, проведений дитиною за комп'ютером та інформацію, яку він черпає у віртуальній мережі.
З 11 до 14 років – це підлітки, головною і основною діяльністю яких в інтернеті є спілкування з ровесниками. У цьому віці встають питання статевого розвитку і статевих відносин між чоловіком і жінкою. Якщо у дитини немає довірчих відносин з батьками, він використовує для отримання відповідей на питання сумнівні сайти інтернету. У підлітковому віці виникає непереборне бажання чимось виділитися в компанії своїх однолітків і не у всіх це виходить у реальному житті. Дайте вашій дитині можливості для самовираження: спортивні секції, танцювальні клуби, гуртки прикладного творчості, школи мистецтв. Інакше ваша дитина постарається знайти спосіб самовираження у віртуальному світі, що може призвести до віртуальної залежності.
Довіра має бути обопільною
Для того, щоб зробити безпечним інтернет для своїх дітей, батьки повинні встановити довірчі відносини з дітьми в усіх питаннях, що стосуються відвідування інтернету.
Пам'ятайте, безпека інтернету для дітей в більшій мірі залежить особисто від вас, ніж від модераторів і адміністраторів сайтів.